top of page

Nejčastější dotazy

1) Kdy je nejlepší letět na Bali?

 

Pro nás určitě platí, že po celý rok je na Bali krásně. Co se týče období dešťů, nedá se úplně s určitostí říct, na který měsíc připadne a jestli vůbec. Spíše bychom řekli, že počasí na Bali je velmi nevyzpytatelné a nelze ho předpovědět ani den dopředu. Oficiálně by období dešťů mělo být od ledna do března, ale neznamená to, že prší celý den a už vůbec ne, že každý den. Tenhle článek píšu v lednu a za poslední tři týdny je tu jasno, velmi teplo a prakticky nezapršelo. V období sucha se nám zase stalo, že nám dva týdny propršelo a to velmi intenzivně každý den. Teploty na Bali jsou po celý rok kolem 30 stupňů Celsia a takový malý deštík je spíše příjemné osvěžení než problém. Takže se nemusíte bát, že byste měli zkaženou dovolenou. Na tomhle indonéském ostrově je jednoduše nádherně pořád.

 

2) Je na Bali povinné nějaké očkování, případně jaké doporučujete?

 

Na Bali žádné povinné očkování není, takže je čistě na každém z vás, jak se rozhodnete. Téma očkování je velmi ošemetné, někdo je zásadně proti, někdo zásadně pro. My jsme v tomto celkem neutrální, na druhou stranu si myslíme, že prevence je důležitá a asi jako všude na světě, speciálně v Asii, oceníte očkování proti žloutence. Dále není od věci očkování proti vzteklině a břišní tyfus. Rozhodněte se podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

 

3) Potřebuji mezinárodní řidičský průkaz?

 

Ano, stoprocentně. Vydají vám ho na místě, kde se vydávají řidičské průkazy, je to na počkání a stojí to 100 Kč. Potřebovat budete pasovou fotografii a český řidičský průkaz. Paní na přepážce musí vědět, který typ mezinárodního průkazu budete potřebovat, stačí jí sdělit, že jedete na ostrov Bali do Indonésie.

 

4) Jaké si mám na Bali vzít oblečení?

 

Na Bali nebudete potřebovat moc věcí, naopak je vždycky lepší toho vozit méně a odvézt více (suvenýry a dárky). Určitě využijete plavky, letní oblečení, ale přibalte si i pevnou obuv, mikinu či softshellovou bundu. Večer na skútru nebo v horách vám může být chladněji. Pokud máme v plánu výstup na sopku při východu slunce, doporučujeme dlouhé kalhoty, kvalitní pevnou obuv a mikinu, případně i bundu. Nahoře je frišno.

 

5) Mám si rozměnit peníze nebo mi stačí karta?

 

My určitě preferujeme výběry z bankomatu, takže si u své banky stačí povolit výběry a platby v zahraničí (nahlásit bance, že jedete na Bali). Na Bali se dá na spoustě míst platit kartou a určitě vás to vyjde levněji než si rozměňovat bankovky. Pokud byste i přesto chtěli vézt cizí měny, doporučujeme dolary nebo eura, směnárna je tu na každém rohu.

bottom of page