KDO JSOU LIŠKY

96CE323F-D10D-49CA-9425-5F0F8A2E5A6E.jpg

Zuzka a Petr Liškovi

 dva naivní blázni

 milovníci léta a moře

 pro každou legraci

we ❤︎ BALI

IMG_4604.jpg

Princezna Inda

balidog

 nejchytřejší pes na světě

 miláček

we ❤︎ INDA

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Zuzka a Petr

Liškovi

❤︎

 

Kdo jsme?

 

Jsme Zuzka a Petr a poprvé jsme se potkali zhruba před pěti lety v práci, kam jsem já, Zuzka, nastoupila po studiích na vysoké škole jako nováček. Petr tam v té době pracoval již několik let a když jsme se navzájem poprvé představili, hned jsem věděla, že je zle (samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu, že jo). Zbytek vám už asi vyprávět nemusíme, výsledek vidíte sami:) 

 

Za tu dobu, co jsme spolu, jsme toho zvládli celkem dost. Začali jsme taky cestovat a naší osudovou návštěvou byl ten nejkrásnější ostrov na zemi, Bali.

 

Máme rádi legraci, dobrodružství, dobré lidi, sluníčko, moře, přírodu a zvířátka (od mušek až po velryby). Komáry a mouchy na uvítanou zrovna neobjímáme, ale co už. Co teda moc nemusíme je nuda, nespravedlnost a lež. A věříme, že všechno špatné se vždycky děje pro něco, a že karma je zdarma :)

Co děláme?

 

Děláme lidi šťastnými. Naši klienti k nám jezdí, protože chtějí poznat Bali a neztrácet čas plánováním a omyly, chtějí ušetřit peníze, protože když pojedou na vlastní pěst, mnohdy utratí mnohem více jenom kvůli nevědomosti. Vkládají v nás důvěru, protože věří, že Bali známe a vezmeme je na krásná místa, která jim učarují. Chtějí mít vedle sebe oporu a my jsme tu pro ně. Pokud nastane problém, vyřešíme ho liščím tempem. S námi se skutečně není čeho bát, s námi si můžete jenom užívat své dovolené a  všechnu organizaci nechat na nás.

 

Nejsme místní, přesto známe Bali líp než většina Balijců. Ovšem to není až tak pozoruhodné, protože Balijci necestují. Vydají se přes půl ostrova kvůli ceremonii, kterou mají v nejposvátnějším chrámu, ale i 70ti letý děda z Amsterdamu bude znát Bali pravděpodobně líp než stejně starý domorodec. 

 

V čem jsme tedy jiní? Netvrdíme, že jsme projeli každou silnici na Bali, ale pár jsme jich projeli a chceme tu nádheru ukázat i vám. Milujeme Bali, milujeme Balijce, milujeme jejich jídlo a nechceme si to nechat pro sebe. Každý člověk je jiný a my na to dokážeme zareagovat, přizpůsobíme program na míru, něco vynecháme, něco přidáme, ale budeme se u toho bavit. Zorganizujeme vaši dovolenou do posledního detailu a budeme vašimi průvodci po celou dobu pobytu. ANO, jsme jiní a děláme to jinak, děláme to totiž po liščím a s láskou.

 

 

Za naše činy mluví recenze od vás, našich milých klientů a my vám všem děkujeme za přízeň a za to, že díky vám můžeme dělat práci, která nás nesmírně baví a dělat se šťastnými navzájem.

Jak jsme se dostali na Bali?

Na Bali jsme se dostali všelijak, jenom ne jednoduše. Zuzky celoživotní problém (nebo výhoda?) je ten, že co si vezme do hlavy, to uskuteční. A jednou přišla s tím, že už nechce škrábat v zimě auto, kupovat ty obrovský peřiny, kterým se říká bunda a balit se do šály. A tak Petr zvážil všechna pro a proti, až se nakonec z nerozvážného nápadu stal ze všech stran pečlivě zvážený plán. 

 

Pravdou je, že jsme se zamilovali do Zanzibaru a ta idea nás napadla právě tam. Jenže podmínky pro podnikání, či jen obyčejný život, jsou pro cizince v Africe velmi komplikovné. A tady se zrodila myšlenka o Bali. Ze všech stran jsme slýchávali, že je to ráj na zemi a otázka, proč tam žije tolik Čechů, nám neustále zněla v uších.

 

A tak jsme se sbalili, vzali s sebou potřebné finance a jeli jsme se podívat na vilu, kterou jsme si vybrali na internetu. Tu jsme samozřejmě nevzali a nakonec padl výběr na úplně jinou, tu, kterou vidíte na našich webových stránkách. 

 

Byl to risk a vlastně to risk stále je, ale neměnili bychom za nic na světě. Rozhodli jsme se, že si pořídíme vilu na místě, kde jsme v životě nebyli, ale přece jen nám něco našeptávalo, že tahle země bude prostě pecka. Od prvního dne, co jsme se objevili na balijském letišti jsme věděli, že tenhle pidiostrůvek v Indonésii bude naším druhým domovem. Okamžitě jsme pochopili, co na tomhle ostrově Bohů lidé tolik milují, proč se sem stěhují stovky Čechů, proč se sem všcihni vrací. Bali je prostě závislost. Bali má všechno a my ho milujeme až do morku kostí. Každý den děkujeme, že tu můžeme být a žít život, o kterém jsme vždy snili, respektive o kterém se nám možná nikdy ani nesnilo.

Princezna Inda

❤︎

 

Každý, kdo pozná Indu, se okamžitě zamiluje. Jak říká náš kamarád, ona je jediný pes na Bali, který umí dávat pac. A nejen to, je krásná, je moc chytrá, někdy pěkně vyčůraná, extrémně mazlivá a šíleně vděčná. Když jsme si šli pro nějakého pejska do místního útulku, chtěli jsme fenku, bílou, která nebude mít moc hezkou minulost, abychom jí mohli ukázat krásný psí život. Přišli jsme tam a Inda si nás vyhlídla. Začala do nás šťouchat tlapičkou, držela se nás jako klíště a když jsme si sedli, skočila nám na klín. Takže bylo jasno hned od začátku. Není bílá, ale je to to nejlepší stvoření, co nás v našem životě potkalo. Je neuvěřitelně vděčná, protože u svých předešlých páníčku nezažila moc hezkých věcí, ale s námi poznala to skutečné blaho. Jezdí s námi na výlety, miluje moře, vlastně miluje všechno, hlavně když je s námi. A my milujeme ji.